Search

průvodce těhotenstvím pro tatínky

Očekávání, co se děje ženě v těhotenství, to se ví. Každopádně muži to pořádně neví. Co se čeká od nastávajícího táty? Přečti si, co se s ženou v jednotlivých trimestrech děje a jak se chovat, abys byl za hvězdu!

Výbavička na přebalování dětí | MIMI Potřeby

ZAČÍNÁME ANEB 1. TRIMESTR

Jedná se o období početí až 13. týdne těhotenství. První týdny/měsíce jsou většinou pro ženu dost složité, jelikož se žena musí ztotožnit s rolí matky (omezení v jídelníčku – alkoholu) a zvyknutí si na možné nevolnosti od 3. týdne. Žena považuje za důležité začít si vyhledávat první informace, aby zjistili co jí čeká a nemine v nejbližší době Zároveň očekávejte, že mohou někdy doprovázet obavy ze samovolného potratu, k němuž skutečně může během prvního trimestru dojít.

Co můžete udělat společně s budoucí maminkou

Naplánujte si, kdy a jak příjemnou zprávu oznámíte rodině a přátelům. Veďte debaty o novém přírůstku do rodiny. Plánujte společnou budoucnost, aby žena měla jistotu, že s ní vše chcete sdílet. např. koupě auta, větší byt/vlastní bydlení …

Ideálně partnerce pořiďte knížku o tvorbě jídelníčku. Vaše starost jí potěší!

A DÁL - 2. TRIMESTR

Doba 14. – 27. týdne těhotenství. Ve druhém trimestru absolvujete větší počet těhotenských vyšetření s budoucí maminkou. Na ultrazvuku poprvé uvidíte miminko a maminka pocítí první kopání miminka. Maminky bříško ještě není tak velké, takže jí neomezuje tolik v pohybu a dokonce pominou těhotenské nevolnosti. Druhý trimestr se považuje za nejkrásnější období těhotenství. V případě dovolené, je toto nejlepší období těhotenství.

Co můžete udělat společně v 2. trimestru

JDE SE DO FINIŠE - 3. TRIMESTR

Období 28. – 40. týdne těhotenství. Často opakující se prohlídky u lékaře, kdy se očekává narození miminka. Ženu stále více trápí myšlenky na porod a bolesti s ním spojené. Zároveň ženě naroste pořádně bříško a již jí to velmi omezuje v pohybu. Dostavit se mohou také zdravotní potíže v podobě otoků nohou nebo závratí.

CO MŮŽETE UDĚLAT SPOLEČNĚ V 3. TRIMESTRU

Další články co by vás mohly zajímat

Účinky kyseliny listové B9

Těhotenské nevolnosti

Informace pro budoucí tatínky

Potraviny co nekonzumovat v těhotenství

Co se děje s miminkem po porodu?

Přibírání v těhotenství

Kdy mám jet do porodnice?

Těhotenská kalkulačka

Výživa před i v těhotenství

Seznam vyšetření v těhotenství

Bezpečná domácnost pro miminko

Co čeká maminku po porodu?