Dětské autosedačky a podsedáky

Cílem dětské autosedačky je zajistit dítěti bezpečí a pohodlí během cestování v automobilu. I když jezdíme podle předpisů, neznamená to, že nehodu nemůže způsobit někdo jiný nám. Dětskou autosedačku musí používat všechny děti, které jsou menší než 150 cm nebo lehčí než 36 kg. Dítě je v autosedačce připoutáno díky vlastním pásům. Podívejte se na kvalitní autosedačky a podsedáky v prodejně eshopu.
Dětské autosedačky - Pardubice | MIMI Potřeby

Bezpečí během jízdy - Pardubice | MIMI Potřeby 

Bezpečné
 
Pohodlí během jízdy - Pardubice | MIMI Potřeby 

Pohodlí během jízdy
 
Různé velikosti - Pardubice | MIMI Potřeby 

Různé velikosti
 

Vlastní zkušenost a rady:
Už je to pár let, co jsem pořizovala první autosedačku. Nevěděla jsem si rady, tak jsem zjišťovala informace a v testu autosedaček vyšla velmi pozitivně vajíčka od CAMINI. Pro kojence jsou naprosto skvělé! Miminko v nich usne i doma jako v postýlce, a při cestování je důležité je dávat opačně, tak že mimino nevidí na cestu. Vepředu nesmí být zapnutý airbag!

 Druhy dětských autosedaček 

Existuje spousta druhů a značek dětských autosedaček v různém cenovém rozpětí. Jedná se většinou o velké sedačky, které chrání dítěti záda a krk. Pro menší děti jsou polohovatelné ušáky s odjímatelným pultíkem. Díky pultíku je při nárazu na dítě vyvíjen menší tlak, ale má i své nevýhody. Dítě se může cítit utlačované a nadměrně se potit. Autosedačky bohužel nerostou s našimi dětmi a tak je potřeba postupně pořizovat větší, samotné děti se postupně stydí za ušákové autosedačky a nemohou se dočkat podsedáku.


 Autosedačky podle váhového rozdělení 

 Vlastnosti dětské autosedačky 

Dětská autosedačka je jedinou ochranou dětí při autonehodě. Výběr autosedačky by neměl záležet na splnění zákona za co nejlevnější cenu. Jde především o bezpečnost našich dětí. Kvalitní a stylové polohovatelné autosedačky s vlastními bodovými bezpečnostními pásy. Pevné konstrukce pro bezpečnost našich nejmenších.

 Nejznámější značky autosedaček 

zjistěte si více na recenzích a referencí na tyto značky.

Dítě spí v autosedačce - Pardubice | MIMI Potřeby

 Zákon o dětských autosedačkách a podsedákách 

Ze zákona je naší povinností používat dětské autosedačky pro každé dítě, které je menší než 150 cm nebo lehčí než 36 kg (poté už stačí pásy v automobilu). Od roku 2006 již neplatí, že vpředu smí sedět od 12 let. Vpředu dítě smí sedět, pokud tomu má odpovídající autosedačku či podsedák. Podsedáky se smí využívat od 15 – 22 kg. Doporučuji, ale od 22 kg, jelikož dítě už má více vyvinutou kostru.

Buďte připravené a pořiďte si autosedačky a podsedáky do své výbavičky na cestování s dítětem.