Search

Dětské autosedačky a podsedáky

Cílem dětské autosedačky je zajistit dítěti bezpečí a pohodlí během cestování v automobilu. I když jezdíme podle předpisů, neznamená to, že nehodu nemůže způsobit někdo jiný nám. Dětskou autosedačku musí používat všechny děti, které jsou menší než 150 cm nebo lehčí než 36 kg. Dítě je v autosedačce připoutáno díky vlastním pásům.

Dětské autosedačky - MIMI Potřeby

Různé velikosti

Pohodlí během jízdy

Bezpečné

Druhy dětských autosedaček

Existuje spousta druhů a značek dětských autosedaček v různém cenovém rozpětí. Jedná se většinou o velké sedačky, které chrání dítěti záda a krk. Pro menší děti jsou polohovatelné ušáky s odjímatelným pultíkem. Díky pultíku je při nárazu na dítě vyvíjen menší tlak, ale má i své nevýhody. Dítě se může cítit utlačované a nadměrně se potit. Autosedačky bohužel nerostou s našimi dětmi a tak je potřeba postupně pořizovat větší, samotné děti se postupně stydí za ušákové autosedačky a nemohou se dočkat podsedáku.

Vlastní zkušenost a rady:

Už je to pár let, co jsem pořizovala první autosedačku. Nevěděla jsem si rady, tak jsem zjišťovala informace a v testu autosedaček vyšla velmi pozitivně vajíčka od CAMINI. Pro kojence jsou naprosto skvělé! Miminko v nich usne i doma jako v postýlce, a při cestování je důležité je dávat opačně, tak že mimino nevidí na cestu. Vepředu nesmí být zapnutý airbag!

Autosedačky podle váhového rozdělení

… existuje mnoho kvalitních autosedaček.

Vlastnosti dětské autosedačky

Dětská autosedačka je jedinou ochranou dětí při autonehodě. Výběr autosedačky by neměl záležet na splnění zákona za co nejlevnější cenu. Jde především o bezpečnost našich dětíKvalitní a stylové polohovatelné autosedačky s vlastními bodovými bezpečnostními pásy. Pevné konstrukce pro bezpečnost našich nejmenších.

Dětská vajíčka na přepravu - MIMI Potřeby

Nejznámější značky autosedaček

Zákon o dětských autosedačkách a podsedákách: 

Ze zákona je naší povinností používat dětské autosedačky pro každé dítě, které je menší než 150 cm nebo lehčí než 36 kg (poté už stačí pásy v automobilu). Od roku 2006 již neplatí, že vpředu smí sedět od 12 let. Vpředu dítě smí sedět, pokud tomu má odpovídající autosedačku či podsedákPodsedáky se smí využívat od 15 – 22 kg. Doporučuji, ale od 22 kg, jelikož dítě už má více vyvinutou kostru.

Buďte připravené a pořiďte si autosedačky a podsedáky do své výbavičky na cestování s dítětem.