Search

Porovnání látkových a jednorázových dětských plenek

Zřejmě váháte jaké plenky na přebalovaní si pořídit a tak Vám s tím pomohu a pokusím se nasměrovat správným směrem jako jsem to udělala u podložek. Oba typy mají stejný cíl a to udržet moč a stolici uvnitř plenky. Musíme si, ale dávat pozor na začervenání a opruzeniny po plenkách, které nějaké typy způsobují. Níže jsem Vám vypsala více informací o daných plenkách.

Porovnání dětských plen - MIMI Potřeby

Výhody plenek

Nevýhody plenek

Připravená dopředu

Porovnání přebalovacích plenek

Jednorázové dětské plenky

Jednorázové přebalovací plenky jsou z papíru, a jejich využití je opravdu jen jednorázové. Bohužel nejsou tolik ekologické, jelikož zatěžujete přírodu. Péče o miminko dá hodně zabrat a většinou nemáte tolik času na to čekat až Vám uschne látkovka, tedy pokud nemáte v zásobě požadovaný počet. V případě, že nemáte sušičku a cenovku tolik neřešíte by jednorázové přebalovací plenky měly být Vaší volbou!

Jednorázové pleny - MIMI Potřeby

Pratelné látkové plenky

Pratelné látkovky nabízejí více druhů podle typu a podle savosti materiálu (bambusové, bavlněné, flanelové a mušelínové). Ze začátku se vyznat v látkovách, je trošku španělská vesnice jelikož se skládají ze savé části plenek, separační části (jednorázové nebo látkové vkládací plenky) a nepromokavé části. V nabídce naleznete i velmi oblíbené a pro začínající maminky multifunkční kapsovky AIO, což je kompletní látkovka. Jedná se o ekologické plenkové kalhotky, které se dají prát i 300x při používání správných pracích prostředků. V případě, že máte sušičku jsou pro Vás látkovky ta pravá volba, jelikož miminko na čistou plenku nepočká.

Látkové pleny - MIMI Potřeby

Porovnání potřeb pro přebalování

Porovnání potřeb pro přebalování

Vlastní rozhodnutí:

Já osobně sušičku nevlastním jelikož nemám místo, i když bych ji velmi ocenila. Proto používám jednorázové plenky, které házím do korbelového koše na špinavé plenky.

Buďte připravené a pořiďte si dětské plenky do své výbavičky na přebalování.