Ve většině případů patří do základní výbavy pro kojence, ale lze i nahradit přebalovací podložkou. Proč přebalovací pult pořídit? Některé maminky mají rády řád, a velmi nerady přebalují na místech, kde běžně dělají cokoliv jiného. Mezi ty nejvíce praktické přebalovací pulty patří, ty které disponují prostory pro uložení potřebných věcí jako mohou být např. jednorázové plenky, náhradní látkovky, dětská kosmetika, vlhčené ubrousky a mnoho dalších. Tyto věci potřebujeme mít hned po ruce.

Bezpečné přebalovaní

Stabilní pulty

Široké využití komod
Vlastní zkušenost a rady: Váhala jsem, zda přebalovací pult pořídit, jelikož mi to přišlo jako zbytečnost, ale po častých bolestech zad jsem už přestala tolik váhat. Pořídili jsme domů bílý závěsný pult na stěnu se stojnou nožkou, který šetří místo. Záda mám rovná a a už mě nebolí, jsem velmi spokojená!
Bezpečné přebalovací pulty
Bezpečnost na prvním místě! To ocení každá maminka, cílem přebalování je zbavit miminko špinavé plínky od moči či stolice a především udržet našeho neposedu v bezpečí. V zásadě se rozlišují dva typy pultů a to typ 1 a typ 2, kde typ 1 je pro děti od narození do 12 měsíců a typ 2 pak od narození do 36 měsíce. Jedinou Vaší starostí bude, aby pultík byl stabilní. Některé přebalovací pulty nabízí i uchycení košů na špinavé plínky. Rohy a hrany by měli být zaoblené nebo zakryté, což by mělo být samozřejmostí. Každý pult by měl mít zvýšené okraje, které brání pádu dítěte. Nejznámější typy přebalovacích pultů, které prodejci nabízí:
- s úložným prostorem
- skládací
- závěsné
- s vaničkou
- na pračku
- stojící
- jezdící s kolečky
Materiál z čeho jsou pulty či komody vyrobeny:
- z masivu
- ze dřeva
- z dřevotřísky
- z kovu
- z plastu
- z konstrukce a látky
…mnoho druhů je i kombinací více materiálů.