Search

Dětské chůvičky a monitory dechu

Dětská chůvička slouží jako užitečný pomocník pro hlídání dětí. Jedná se o vysiláčky, které převádí zvuk, případně i obraz, a umožňují kontrolovat stav miminka.

Chůvičky pro děti - MIMI Potřeby

Široký výběr

Spánek pod kontrolou

Hlídání miminka na dálku

K čemu bude chůvička sloužit?

Důležitým faktorem, o který se zajímat je k čemu bude daná dětská chůvička sloužit. Zda jí budete využít v rámci bytu, či třeba rodinného domu, kde máte dětskou ložnici na druhé straně domu. Obyčejná audiochůvička funguje s obyčejným dosahem několik desítek metrů, kdežto přes videochůvičku můžete drobečka i přímo sledovat.

Je důležité si uvedomit, zda chůvičku budeme používat jen doma či i venku. Podle toho by měla vaše volba směřovat v dosahu dané chůvičky.

Vlastní zkušenost a rady:

Osobně jsem používala digitální chůvičku Avent, která se stala praktickým pomocníkem v péči o mé děti. Měla velkou vzdálenost a dala se využívat i venku. Elektronická chůvička Vtech měla podle recenzí nejlepší hodnocení, ale pro mé využití byla zbytečná.

Druhy dětských chůviček

Analogové a digitální chůvičky

Analogové chůvičky pracují na nižších frekvencích a menším počtu kanálů. Jejich dosah je větší, ale jsou více náchylnější na rušení dalšími zařízeními. Digitální chůvičky pracují na vyšších frekvencích a vyšším počtu kanálů.

Chůvička s projektorem - MIMI Potřeby

Nejznámější značky dětských chůviček:

Monitory dechu pro miminka

Jedná se podstatně o detektor pohybu, který díky vysoké citlivosti snímá dech miminka. Při delší zástavě dechu, může dojít k SIDS (syndrom náhlého úmrtí novorozence). Monitor dechu na blížící se nebezpečí okamžitě upozorní rodiče. Monitory dechu jsou deskové a na plenku.

Chůvička Annie - mobilní aplikace

Jedná se o mobilní aplikaci, pro kterou je potřeba dvou mobilních telefonů a připojení k internetu. Vyhnete se tedy pořizování dalších elektronických zařízení. Tato aplikace vám pomůže s dohledem nad miminkem ať jste vedle v místnosti nebo třeba o patro níž u televize a odpočíváte po náročném dni.

Buďte připravené a pořiďte si chůvičku do své výbavičky na spaní.