Dětské chůvičky a monitory dechu

Dětská chůvička slouží jako užitečný pomocník pro hlídání dětí. Jedná se o vysiláčky, které převádí zvuk, případně i obraz, a umožňují kontrolovat stav miminka

Chůvičky a monitory dechu | MIMI Potřeby

Spánek miminka pod kontrolou | MIMI Potřeby 

Spánek pod kontrolou
 
Hlídání miminka na dálku | MIMI Potřeby 

Hlídání miminka na dálku
 
Široký výběr chůviček | MIMI Potřeby 

Široký výběr
 

Vlastní zkušenost a rady: Osobně jsem používala digitální chůvičku Avent, která se stala praktickým pomocníkem v péči o mé děti. Měla velkou vzdálenost a dala se využívat i venku. Elektronická chůvička Avent měla podle recenzí nejlepší hodnocení, díky kterým se se pro ní rozhodla. Bez jediné poruchy.

 K čemu bude chůvička sloužit? 

Důležitým faktorem, o který se zajímat je k čemu bude daná dětská chůvička sloužit. Zda jí budete využít v rámci bytu, či třeba rodinného domu, kde máte dětskou ložnici na druhé straně domu. Obyčejná audiochůvička funguje s obyčejným dosahem několik desítek metrů, kdežto přes videochůvičku můžete drobečka i přímo sledovat.

Je důležité si uvedomit, zda chůvičku budeme používat jen doma či i venku. Podle toho by měla vaše volba směřovat v dosahu dané chůvičky.

 Druhy dětských chůviček 

Videochůvičky na hlídání dětí | MIMI Potřeby

 Analogové a digitální chůvičky 

Analogové chůvičky pracují na nižších frekvencích a menším počtu kanálů. Jejich dosah je větší, ale jsou více náchylnější na rušení dalšími zařízeními. Digitální chůvičky pracují na vyšších frekvencích a vyšším počtu kanálů.

 Nejznámější značky dětských chůviček 

a mnoho dalších známých výrobců chůviček. Každá známá chůvička by měla mít recenze a zkušnosti od ostatních maminek k dohldání.

Dětské chůvičky s promítáním | MIMI Potřeby

 Monitory dechu pro miminka 

Jedná se podstatně o detektor pohybu, který díky vysoké citlivosti snímá dech miminka. Při delší zástavě dechu, může dojít k SIDS (syndrom náhlého úmrtí novorozence). Monitor dechu na blížící se nebezpečí okamžitě upozorní rodiče. Monitory dechu jsou deskové a na plenku.

Buďte připravené a pořiďte si chůvičku do své výbavičky na spaní.