Jednorázové plenky pro děti

Každý z nás byl miminko a nedokázal udržet potřebu ať už menší nebo větší. Ono to jako malému miminku nejde, a tak nám naši rodiče dávali plenky a to především látkové plínky. Doba byla zlá a častokrát jsem slýchala od rodičů, jak byli v jednom kole při péči o přebalování naší maličkosti a to při praní, ždímání a sušení. Naštěstí doba pokročila a díky technologickému posunu, už existují jednorázové plenky, které nás tohoto všeho ušetří! A jedinou starostí zůstane mít doma zásobu plenkových kalhotek a do jakého koše je vyhodit, aby nebyl cítit zápach.
Jednorázové plenky pro děti - Pardubice | MIMI Potřeby

Dermatologicky testované pleny - Pardubice | MIMI Potřeby 

Dermatologicky testované pleny
 
Neparfémované kalhotky - Pardubice | MIMI Potřeby 

Neparfémované kalhotky
 
Rychlá a snadná výměna - Pardubice | MIMI Potřeby 

Rychlá a snadná výměna
 
Vlastní zkušenost a rady: Na vlastního novorozeného syna jsem zprvu používala předražené jednorázové plenky Pampers, které jsem kupovala v Pardubicích. Zkoušela jsem i plenky z Tesca, ale hrůza děs, jelikož byli tvrdé a syn se v noci počůrával a měl z toho opruzeniny. Při shodě náhod jsem jednou v Polsku narazila na značku DADA, od které jsem otestovala vlhčené ubrousky. Zprvu jsem se bála, aby syn neměl žádnou alergickou reakci. Zjistitla jsem recenze na internetu, a že značka DADA se testuje a dokonce vyrábí v České republice a následně vyváží do Polska k prodeji. Od té doby nebylo co řešit a tak jsem se jich držela a ušetřila nemalé peníze. Doporučuji mít v zásobě na den alespoň 10 jednorázových plenek.

 Papírové jednorázové plenky 

Jedná se o papírové jednorázové plenky slouží k pohodlí dítěte a k zadržení moči a stolice mimo plenku. Obsahují prodyšný potah s měkkým a savým jádrem, které dokáže absorbovat velkou část moči a stolice. Některé plenky jsou opatřeny gumičkami s pružnými boky a všechny suchým zipem pro upnutí na dětské tělíčko. Kvalitní plenky nepropustí mimo plínku nic, ale to co v ní zůstalo musí pryč. Nezapomínejte na vlhčené ubrousky a dětskou kosmetiku nosit stále při sobě v přebalovací výbavičce. Sami si tím projdete a vyzkoušíte více značek jednorázových plenek, jelikož ty ozkoušené ostatními maminkami nemusí vyhovovat Vašemu dítěti.
Volte rozumně a nekupujte velké množství jedné velikosti do zásoby na přebalování, jelikož děti rychle rostou a řiďte se podle hmotnosti než podle věku. Každé dítě má jinou genovou zásobu po matce a otci.

Prodej jednorázových dětských plenek DADA - Pardubice | MIMI Potřeby
 Mezi nejznámější značky jednorázových plenek patří: 
  • DADA (např. Premium)
  • Pampers
  • Huggies
  • Bella Happy
  • Johnson
  • Alany z DM
… k dostání v prodejnách jsou balení o různém počtu kusů s jinou váhovou kategorií a jiné cenové hladině. A to 26, 42, 44, 48, 50, 52, 60 a 64 ks. Často tyto značky najdete v originálních plenkových dortech spolu s jednorázovými podložkami. Nejčastější rozdělení jednorázových plen: 
dejte si pozor na záludnosti! Jedna velikostní kategorie jedné značky nemusí vždy odpovídat té druhé. Potom by jste je jen mohli vyhodit do koše už.

Rozdělení jednorázových plenek - Pardubice | MIMI Potřeby

 Používám správné velikosti jednorázových plenek? 

Tyhle otázky si pokládá hodně z nás při prvním miminku.

Kdy je jednorázová plenka malá?  V okolí prdelky, nožiček či bříšku se objevují červené skvrny a opruzeniny.

Kdy je plenka velká?  Plenka je ohnutá, nesedí na těle a pozorujeme častější únik moči a stolice mimo plenku.

Mám správnou velikost plenky?  Pokud je plenka rovná a symetrická vpředu i vzadu, na levé i pravé straně a zároveň lepící popruh je přímo v pase, tak jsme to dokázali. Máme tu pravou!

Dítě vyrostlo z velikosti plenek - Pardubice | MIMI Potřeby

 Dítě vyrostlo z velikostí plenek  

Je možné, že Vaše dítě vyrostlo už ze všech dostupných velikostí. Nebojte se, stává se to hodně dětem, a proto obchodech najdete i tréninkové kalhotky, které se přezdívají pull-upky. Jedná se o pomocné kalhotky při tréninku na nočník nebo záchod. Dají se rychle stahovat i natahovat a mají silnou absorpční vlastnost. A dítě z toho časem vyroste a naučí se.

Buďte připravené a pořiďte si dětské plenky do své přebalovací výbavičky.