Search

Kosmetika na přebalování dětí

Při přebalování dítěte není jen potřeba vyměnit špinavou plínku za čistou, ale je potřeba dbát i na jeho pokožku. Většina krémůmastíolejíčků a zásypů předchází opruzeninám a chrání citlivou pokožku dítěte. Každá maminka má, ale svůj ověřený postup a zkušenosti. Záleží je na Vás zda se vydáte cestou bio či čistě přírodní hypoalergenní kosmetiky. Kosmetika je klinicky a dermatologicky testovaná.

Kosmetika pro děti - MIMI Potřeby

Dermatologicky testovaná kosmetika

Proti opruzeninám

Na citlivou pokožku

Účel přebalovací kosmetiky

Ať už se jedná o krém či mast, používá se především na pokožku pod plenami. Malé děti mají velmi citlivou a zranitelnou pokožku což může být velmi nebezpečné. Chrání před vznikem opruzenin a předchází začervenání. Vytvoří ochranný plášť na dětské pokožce. Pečující oleje udržují v citlivé pokožce vlhkost a jemně o ní pečují a čistí.

Vlastní zkušenost a rady:

Techniku při přebalování jsem okoukala u kamarádky a zůstala mi po celou dobu! Položím syna na jednorázovou podložku a sundám špinavou jednorázovou plenu, vodou opláchnu za použití mycího olejíčku Medvídek od Eoné a následně vysuším látkovkou, poté už jen namažu čistou plínku a prdelku s okolím Sudocremém.

Rozlišujeme tyto druhy přebalovací kosmetiky:

každý je vhodný na jiný typ použití. Velmi často lze obdržet i jako součást originálního plenkového dortu. Podívejte se na návod.

Výběr přebalovací kosmetika

Při přebalování má každá maminka jiný postup, některé nedají dopustit na očištění zadečku a dupky či pindíka vlhčenými ubrousky bez chemie a některé jsou přímo proti používání těchto vlhčených ubrousků jelikož mají miminko s citlivější pokožkou. Tyto maminky zastávají názorů spláchnout prdelku vodou nebo za pomocí mycích olejíčků jako jsou Weleda a Eóne. Po očištění otřou látkovou plenou a poté použijí nejčastěji dětskou mast s rybím tukem Rybilka nebo krém Sudocrem a zároveň natřou i novou plenu, kterou budou nandavat. Vše provádíme, aby jsme předešli opruzeninám a začervenání citlivé pokožky.

Na noc se doporučuje používat dětský zásyp s kvalitní látkovou podložkou do postýlky, koukněte na porovnávač. Vydrží déle chránit pokožku dítěte před dráždivými a škodlivými látkámi, které by ho budili ze spaní. Na trhu se prodává víceméně jeden typ zásypu a ten můžeme využívat i my dospělí.

Mezi nejznámější značky patří:

Buďte připravené a pořiďte si kosmetiku na přebalování dětí do své výbavičky.