Dětské dudlíky a šidítka

Šidítka a dudlíky pro miminka. Dítě má od narození nejsilnějším reflexem sání, není tedy se čemu divit, že právě dudlík je ten pravý pro dítě. Nejen, že dítě uklidní, ale hlavně utiší! Lepší než cucat prstíky. Bezpečné a zdravotně nezávadné!
Dudlíky a šidítka - Pardubice | MIMI Potřeby

Různé velikosti šidítek - Pardubice | MIMI Potřeby 

Různé velikosti
 
Více druhů dudlíků - Pardubice | MIMI Potřeby 

Více druhů
 
Zdravotně nezávadné dudlíky - Pardubice | MIMI Potřeby 

Zdravotně nezávadné
 

Vlastní zkušenost a rady: Osobně jsem nevěděla ze začátku, co je šidítko. Později jsem až zjistila, že se jedná o menší dudlík, který je kratší. Většinou jsou vždy silikonové. Umožňují bezpečné dýchání pro miminko. Některé šidítka svítí ve tmě.

Druhy dětských dudlíků/šidítek

Šidítka jsou menší typy dudlíků, které jsou spíše pro kojence, rozdíl je v tom, že mají menší náhubičky. Pro miminka se nejvíce využívají silikonové, které jsou měkké. Pro starší děti se už používají dudlíky, které jsou z latexu. Jsou měkčí a pružnější, ideální na první zoubky dítěte.Velikosti dudlíků a šidítek

Šidítko ve tvaru medvídka - Pardubice | MIMI Potřeby
… pokud váháte podívejte se na návod jak vybrat dudlík.

Tvar savičky pro děti

Existují dva typy saviček – anatomická a fyziologická. Anatomická savička je na spodní straně sploštělá. Do pusy zapadne jen jedním směrem a zajistí správnou polohu jazyka při sání. Fyziologická savička je ve tvaru kapky, která má vypadat jako bradavka. Ze všech stran zapadne stejně.

Nejznámější značky

v prodeji naleznete mnoho druhů různých značek.

Barevné dudlíky pro děti - Pardubice | MIMI Potřeby

Příslušenství k dudlíkům

K dětským dudlíkům lze pořídit i krásné kousky jako jsou pouzdra a klipy. Pouzdra slouží jako praktická pomůcky, která zabraňuje znečištění a ztrátě na procházce, cestování nebo doma. Řetízek s klipem, který zabraňuje upadnutí a ušpinění dudlíku. Hygiena na prvním místě!

Buďte připravené a pořiďte si dudlíky a šidítka do své výbavičky.