Search

Dětské dudlíky a šidítka

Šidítka a dudlíky pro miminka. Dítě má od narození nejsilnějším reflexem sání, není tedy se čemu divit, že právě dudlík je ten pravý pro dítě. Nejen, že dítě uklidní, ale hlavně utiší! Lepší než cucat prstíky. Bezpečné a zdravotně nezávadné!

Dudlíky pro děti - MIMI Potřeby

Různé velikosti

Více druhů

Zdravotně nezávadné

Druhy dětských dudlíků/šidítek

Šidítka jsou menší typy dudlíků, které jsou spíše pro kojence, rozdíl je v tom, že mají menší náhubičky. Pro miminka se nejvíce využívají silikonové, které jsou měkké. Pro starší děti se už používají dudlíky, které jsou z latexu. Jsou měkčí a pružnější, ideální na první zoubky dítěte.

Vlastní zkušenost a rady:

Osobně jsem nevěděla ze začátku, co je šidítko. Později jsem až zjistila, že se jedná o menší dudlík, který je kratší. Většinou jsou vždy silikonové. Umožňují bezpečné dýchání pro miminko. Některé šidítka svítí ve tmě.

Velikosti dudlíků a šidítek

pokud váháte podívejte se na návod jak vybrat dudlík.

Tvar savičky pro děti

Existují dva typy saviček – anatomická a fyziologická. Anatomická savička je na spodní straně sploštělá. Do pusy zapadne jen jedním směrem a zajistí správnou polohu jazyka při sání. Fyziologická savička je ve tvaru kapky, která má vypadat jako bradavka. Ze všech stran zapadne stejně.

Nejznámější značky:

Příslušenství k dudlíkům

K dětským dudlíkům lze pořídit i krásné kousky jako jsou pouzdra a klipyPouzdra slouží jako praktická pomůcky, která zabraňuje znečištění a ztrátě na procházce, cestování nebo doma. Řetízek s klipem, který zabraňuje upadnutí a ušpinění dudlíkuHygiena na prvním místě!

Barevné dětské dudlíky - MIMI Potřeby

Buďte připravené a pořiďte si dudlíky a šidítka do své výbavičky.