Prací prostředky na dětské prádlo

Existuje mnoho značek a druhů pracích prostředků na dětské prádlo. Ve většině případů, ale nestojí za to, jelikož sice jsou šetrné na dětské prádlo a pokožku, ale tu zažranou špínu nevyčistí! Každá pomůcka na praní má něco do sebe, záleží jaký druh či barvu prádla perete. Každé miminko má jinou pokožku, proto bude zapotřebí jednotlivé prášky či gely vyzkoušet zda nedráždí, ale pokusím se Vás nasměřovat.
Prací prostředky na dětské prádlo - Pardubice | MIMI Potřeby

Dermatologicky testované prací prostředky - Pardubice | MIMI Potřeby 

Dermatologicky testované
 
Prací prostředky tekuté - Pardubice | MIMI Potřeby 

Tekuté i sypké
 
Stop skvrnám - Pardubice | MIMI Potřeby 

Stop skvrnám
 
Vlastní zkušenost a rady: V porodnici jsem jako součást startovacích pomůcek dostala menší dávku pracího prášku od Arielu. Nebyla jsem z něj vůbec nadšená, jelikož malý měl vyrážku! Ještě, že jsem kolem sebe měla zkušenější maminky, které mi poradili Lovelu a Forsil baby, prací prášek na plínky a gel či gelové kapsle na ostatní oblečení. Použila jsem Forsil baby a neměla jsem s ním žádné problémy a byla jsem nadmíru spokojená jelikož vůně a čistota dlouho vydržela a špína zmizela a malej byl bez vyrážky. Jen bych Vám ráda poradila, aby jste prostředky dobře ukrývali před dětmi, aby se nestal malér! Já je schovávám do komody v koupelně.

 Prací prášek nebo gel? 

Toť otázka, jelikož to je to nejčastější váhání a každá má jiné podmínky a zkušenosti. Záleží i zda hledáte prací prostředek na ruční praní nebo do pračky. Já osobně po zkušenosti používám prací prášek na látkové plínky, bílé a světlé oblečení. Podle testu pere lépe než gel. Prací prášek má tendenci zachovávat malé zbytky prášku na dětském oblečení. Co se týče ostatního tmavého oblečení, jako bryndáky, látkové podložky, body atd. tak používám tekutý gel, který oblečení krásně provoní a udrží dlouho voňavé, pozadu nezůstává ani u skvrn. Je možno používat i gelové kapsle. Setkala jsem se i s názory, kde maminky hovoří o tom, že gely zničili jejich pračku a ta hrozně smrdí. Pokud se tomu tak stalo, vyperte na prázdno s přidáním octu nebo sody.

Značky pracích prostředků - Pardubice | MIMI Potřeby
 Mezi nejznámější značky pracích prostředků patří: 
… a mnoho dalších naleznete v prodejnách. Dané značky můžete dostat i jako součást originálního dárku pro maminky (plenkový dort).

 Nejčastější typy balení: 
…vypsala jsem jen ty nejčastější a na trhu naleznete i ekonomická balení. Prodejní cena balení se liší, ale když srovnáte kolik z balení nadávkujete praček tak je cena téměř stejná.

Typy pracích prostředků - Pardubice | MIMI Potřeby


 Aviváž do dětského prádla 

Aviváž lékaři doporučují používat od 0,5 roku dítěte, jelikož aviváž může dráždit dětskou pokožku a vyvolat různé alergii a vyrážky. Zkušenější maminky až od 1 roku používají klasické tekuté aviváže, které používají i na vlastní prádlo, aby dodali oblečení svěžest a dlouho trvající vůni.

Prodej žlučového mýdla na praní - Pardubice | MIMI Potřeby

 Žlučové mýdlo neboli lanolin 

Naprostý přeborník v likvidaci skvrn od mastnot, potu, trávy, krve, kosmetiky, šťáv z dětských přesnídávek a dalších na dětském prádle. Perfektně čisté barvy vašeho prádla! Jedná se o prací mýdlo s přídavkem hovězí nebo ovčí žluče, která obsahuje různé druhy enzymů rozkládající tuky a bílkoviny. Můžete ho znát pod pojmem Lanolin. Skvělé pro odstranění skvrn z látkovek a je vhodné i při ručním máchání. Aplikace je jednoduchá! Navlhčete špinavé místo a přetřete mýdlem, poté nechte 15 minut účinkovat a následně ručně přemáchněte nebo vyperte v pračce.

Buďte připravené a pořiďte si pomůcky na praní do své přebalovací výbavička.