Search

Návod jak vybrat prací prostředek na prádlo

Jak víme, tak spousta pracích prášků má svojí reklamu s tvrzením, že jejich prášek je nejlepší v tom a tom a snaží se přitáhnout přímo na svůj vyrobený produkt. Nejhlavnějšími kritérii však stále zůstává cena a jejich účinek na dětské prádlo, ale dále nás zajímá v jaké formě je. V návodu zjistíte, že může být prací prášek nebo gel pro miminka.

Prací prostředky na dětské prádlo - MIMI Potřeby

Výhody pracího prášku pro miminka

… Při praní barevného prádla, mějte na paměti, že čím je větší prací síla, tím hůře odolávají barvy na oblečení. Při praní barevného prádla používejte hlavně prostředky na barevné prádlo.

Kdy zvolit tekutý prostředek na oblečení

V případě, že nechcete kupovat více prášků jak na barevné tak i na bílé prádlo. Ať už jde o místo u pračky, cenové náklady nebo cokoliv jiného. Sáhněte po tekutém pracím gelu! Tekuté prášky Vám vyjdou vstříc a právě díky absenci bělidel a optických rozjasňovačů, které blednutí barev způsobují. V případě sytých barev tomu tak nebude, a odstranění přímého ušpinění také nebude tak silné.

Pokud používáte výhradně tekutý prací prášek na barevné prádlo, doporučuji ze zkušenosti před samotným praním skvrnu polít gelem nebo namydlit mýdlem. Každé miminko to později ocení.

Pozor na alergenní složky

Na každém balení by měla být na etiketě udávána přítomnost možných alergenních látek (v případě, že přesáhly hodnotu 100 mg/kg). Jedná se jen o technické informace, a citlivým osobám i tak můře vyvolat alergickou reakci. Vše se může lišit podle druhu látky a citlivosti dané osoby.

Většina testů prokázala, že mnoho tekutých pracích gelů obsahuje velké množství alergenních látek. Tyto látky v podstatě vůbec neslouží ke zlepšení pracího účinku, ale jen jako aromatické prostředky.

Jak se vyhnout alergenům

… Při praní barevného prádla, mějte na paměti, že čím je větší prací síla, tím hůře odolávají barvy na oblečení. Při praní barevného prádla používejte hlavně prostředky na barevné prádlo.

Jak správně dávkovat

Každý prací prášek či gel obsahuje na obalu doporučené dávkování.

Prací prostředky na dětské prádlo - MIMI Potřeby

Nejznámější prodávané testované značky pracích prostředků

Mohlo by vás dále zajímat

Připravila jsem pro vás i další návody, kde naleznete zkušenosti, rady a mnoho dalšího k potřebným věcem do dětské výbavičky.

Jak vybrat dětskou postýlku

Zákon o dětských autosedačkách

Jak vybrat dětské jméno

Jak vybrat dětskou výživu

Jak vybrat jídelní židličku

Jak uspat miminko

Velikosti dětských čepic

Jak vybrat dětské body