Search

Návod jak vybrat sušenou batolecí výživu

Sušené mléčné výživy pro děti jsou oblíbenou složkou jídelníčku. Ať už se jedná o dokrmování nebo přímo Vaše dítě nemůžete krmit mateřským mlékem, je toto ideální náhrada, Příprava výživy je snadná a rychle připravená. Dávejte však pozor co jaké náhradní výživy obsahují.

Ležící miminko - MIMI Potřeby
Miminko s výživou - MIMI Potřeby

Složení kojeneckých a batolecích výživ

Kojenecké a batolecí mléčné výživy se vyrábí z kravského mléka, které je svým zpracováním vhodné pro kojence. Doplněno o rostlinné oleje (palmový, řepkový, slunečnicový). Existuje mnoho známých značek (HiPP, HAMI, BeBa, Sunar …). Výživy musí splňovat zákonné požadavky na nutriční kvalitu. Doplňující předpisy nařízení č. 609/2013 a česká vyhláška č.54/2004 některé pojmy vymezují.

Kojencem je děťátko od narození do 1 roku, od 1 do 3 let je pak malým dítětem. Během prvního půl roku by mělo být miminko živeno pouze mateřským mlékem, které obsahuje vše, co tělíčko potřebuje. Případnou alternativou je mléčná kojenecká výživa, která je určena pro zvláštní výživu kojenců do 6 měsíců od narození. Tato výživa představuje jediný zdroj živin pro kojence.

Pokračovací mléčná kojenecká výživa

Pokračovací výživa je určená pro kojence starších 6 měsíců do 12 měsíců od narození. Jako pokračovací náhradní mléčnou výživu smějí výrobci označit jen výrobky, které vyhovují výživovým požadavkům legislativy, tak i nárokům kojenců. Nutriční hodnoty počítají s tím, že nápoj tvoří základní tekutý podíl.

Některé maminky stále mohou kojit a tak tato výživa je doplňující ještě.

Výživy pro starší děti

Sušená mléčná výživa pro děti starší 1 roku nese na obalech vlastní názvy. Například sušená mléčná výživa pro malé děti, batolecí mléčná výživa v prášku či mléčná výživa pro batolata. Připravujte vždy podle návodu.

Krmení dětskými přesnídávkami - MIMI Potřeby

Doporučení na konec

Čtěte pozorně balení náhradních výživ. V případě, že jste novomaminka doporučuji se poradit s kamarádkami jaké mají zkušenosti, či jaké recenze by doporučili na mléčné kaše pro kojence či batolata.

Mohlo by vás dále zajímat

Připravila jsem pro vás i další návody, kde naleznete zkušenosti, rady a mnoho dalšího k potřebným věcem do dětské výbavičky.

Jak vybrat dětskou chůvičku

Jak vybrat dětskou postýlku

Zákon o dětských autosedačkách

Jak vybrat dětské jméno

Jak vyrobit plenkový dort

Jak vybrat jídelní židličku

Jak uspat miminko

Velikosti dětských čepic