Search

Návod jak vybrat dětskou chůvičku

Dětská chůvička slouží jako užitečný pomocník pro hlídání dětí. Jedná se o vysiláčky, které převádí zvuk, případně i obraz, a umožňují kontrolovat stav miminka

Bohužel né všechny zařízení skutečně zajistí dětem bezpečí a rodičům klid. Zorientovat se v takové škále může být oříšek. Pojďme na to!

Chůvičky pro děti - MIMI Potřeby

Na co se při výběru zaměřit?

Nejdříve je důležité si specifikovat, k čemu má daná dětská chůvička sloužit. V případě, že se vzdálíte jen na pár metrů (v rámci interiéru), postačí obyčejná audiochůvička s obyčejným dosahem. Pokud plánujete větší vzdálení na stovky metrů, upřednostňujte vyšší dosah.

V případě větší náročnosti vás může zaujmout přenos obrazu díky videochůvičce. Dále se chůvičky mohou lišit zapojením do elektřiny a nebo na záložní baterie (tužkové).

Chůvička na doma nebo ven?

Jedním z nejdůležitějších aspektů, je si uvědomit zda budeme chůvičku používat doma nebo venku. V tomto případě bude hrát velkou roly dosah zařízení. Nejčastěji výrobci nabízí dosah 50 m uvnitř a 300 m ve volném prostředí.

Typy elektronických chůviček

… Inovací jsou chůvičky smart, které mají pouze vysílač, a jako přijímač slouží mobil či tablet. Pro přenos slouží domácí síť či internet. Jelikož jsou ještě v plenkách, nejsou tak využívané a hlavně nejsou spolehlivé! Dbejte na recenze ostatních maminek.

Doplňující informace

Mobilní telefony jako chůvičky:

V moderní době telefonů, existují i mobilní aplikace, které dokáží nahradit dětské chůvičky. Díky dvou telefonům, či jednomu, který při zvýšeném hlasu vytočí rovnou telefonní číslo se jeví jako dobrý způsob. Bohužel tyto aplikace v testech nevychází příliš dobře a mají vysokou míru poruchovosti, vypadnutí sítě atd.

Analogové a digitální chůvičky

Jak vybrat dětskou chůvičku - MIMI Potřeby

Spolehlivost klíčovým faktorem!

Dávejte si pozor na ztrátu signálu, kvalitní dětská chůvička pečlivě hlídá spojení a včas vás upozorní, kdy se pohybujete na hranici dosahu, případně když nechtěně přepnete kanál. Né všechny chůvičky dokážou toto registrovat.

První dojem není vše

Dětská chůvička se nevyhne pádům na zem, a je zapotřebí aby tyto pády přežila a byla bytelnější. Důležité je, aby přijímač i vysílač byl jasně odlišen, jinak vám garantuji, že si ho jednou spletete a pak miminko neuslyšíte, ale ono vás ano.

Chůvičky vybavené nabíjením

Ideální variantou je model, který je konstruován jako základna, tedy dětský díl, a rodičovský díl, který se v základně přímo nabíjí. Ze zkušeností a recenzí od maminek se jedná o nejlepší variantu.

Jsou rádiové vlny dítěti škodlivé?

Ideální variantou je model, který je konstruován jako základna, tedy dětský díl, a rodičovský díl, který se v základně přímo nabíjí. Ze zkušeností a recenzí od maminek se jedná o nejlepší variantu.

Mobilní aplikace Annie

Ideální variantou je mobilní aplikace, pro kterou je potřeba dvou mobilních telefonů a připojení k internetu. Vyhnete se tedy pořizování elektronických zařízení. Tato aplikace vám pomůže s dohledem nad miminkem ať jste jakkoliv daleko od milovaného potomka. Více o mobilní aplikaci zde.

ECO smart režim

Jedná se o úsporu energie, tzv.“eko režimu„, který funguje na principu snížení výkonu. Nejznámějšími zařízeními jsou VTech.

Chůvičky pro děti - MIMI Potřeby

Buďte připravené a pořiďte si dětskou chůvičku do své výbavičky pro miminko podle návodu.

Návody k pořízení do dětské výbavičky

Připravila jsem pro vás i další návody, kde naleznete zkušenosti, rady a mnoho dalšího k potřebným věcem do dětské výbavičky.

Jak vybrat šátek pro miminko

Rozdělení dětského vývoje

Jak vybrat spací pytel

Jak zařídit dětský pokojíček

Co s sebou do porodnice

Velikosti dětských ponožek

Jak vybrat dětskou matraci

Jak vybrat dětskou přesnídávku