Search

Návod jak vybrat přesnídávku

Dětské ovocné přesnídávky pro kojence a malé děti by měly obsahovat co nejvíce ovoce. Přesný obsah ovoce, ale není legislativně vymezen. Pouze vyhláška č. 54/2004 Sb. o potravinách určených pro zvláštní výživu a způsobu pouze stanoví, jaké látky musí a smí obsahovat!

Krmení dětskými přesnídávkami - MIMI Potřeby

Obaly dětských přesnídávek

Na obalu dětských přesnídávek by mělo být určeno od jakého věku dítěte jsou určeny ke konzumaci. Výrobci sami žádají stanovisko od České pediatrické společnosti, od kterého věku se jejich přesnídávky mohou konzumovat. Hlavní rozhodování závisí na konkrétních příkrmech a složení výrobků.

Kojenecké a dětské přesnídávky upravuje vyhláška č. 54/2004 Sb. Vyhláška ukládá, že potraviny pro malé děti a kojence nesmí obsahovat žádné látky v jakémkoliv množství, které by ohrozili zdraví dítěte či miminka. Mezi takové látky patří pesticidy. Do přesnídávek se nesmí dávat ani syntetická barviva, tak aby přesnídávky obsahovaly pouze přírodní extrakty.

Obsah ovoce v přesnídávkách

Druhy přesnídávek s podílem ovoce se velmi liší. U některých můžete nalézt 100% zastoupení ovoce a u některých pouze 50%. Vše, ale najdete na obalu! Kolik gramů ovoce se použilo na 100 g přesnídávky. Většina přesnídávek je doplňována jablky ve velkém množství, které tvoří většinu ovocného podílu.

Čím méně ovoce přesnídávky obsahují, tím více v nich najdeme přidaných látek (zahušťovadla, cukry a přírodní barvící látky). Dále ve většině příkrmech najdeme vitamín C (kyselina askorbová), která zabraňuje změnám barvy.

Čtěte pečlivě obaly příkrmů a přesnídávek! Chraňte své dítě a dávejte mu pouze ovocné přesnídávky.

Nejčastější druhy přesnídávek

… nejlepší variantou, ale zůstává vyrobit domácí přesnídávku. Zjistěte si recept od zkušené maminky a připravte ho podle návodu.

Balení dětských příkrmů

Na trhu naleznete kapsičky a skleničky. Skleničky jsou ideální pro malé děti, které ještě krmíte lžičkou. Kapsičky jsou novější na trhu a dítě je může vysát přímo z balení. Zkušenější děti ocení spíše kapsičku.

Mohlo by vás dále zajímat

Připravila jsem pro vás i další návody, kde naleznete zkušenosti, rady a mnoho dalšího k potřebným věcem do dětské výbavičky.

Zákon o dětských autosedačkách

Jak vybrat dětské jméno

Jak vybrat dětskou výživu

Velikosti dětského oblečení

Jak uspat miminko

Velikosti dětských čepic

Jak vybrat dětské body

Jak vybrat kojeneckou láhev