Search

Návod jak vybrat kojeneckou láhev

Jestliže své miminko už nemůžete kojit, nebo ho už chcete jen přikrmovat a zařadit do pitného režimu další tekutiny, tak se vám bude hodit kojenecká láhev. Při výběru se zaměřte na materiál, velikost, váhu i tvar savičky.

Jak vybrat kojeneckou láhev - MIMI Potřeby

Materiály kojeneckých lahví

Plastové kojenecké láhve:

Výhodou je nízká váha lahviček, případně když spadne nerozbije se. Plastové láhve by neměly obsahovat chemickou látku BPA, která je škodlivá pro děti. Čtěte pořádně příbalové letáky, na kterých jsou popsány informace jak danými láhvemi zacházet. Nevýhoda plastové lahvičky je, že nasákne pachy a časem se obarví podle pití.

Skleněné kojenecké láhve:

Výhodou je snadné čištění, jelikož neabsorbují barvy ani pachy pití. Zdravotně zcela nezávadné. Opět čtěte příbalové letáky, zda je vůbec možné jí vkládat do sterilizátoru, aby nepraskla. Nevýhody skleněné lahvičky jsou, že je těžká a dá se snadno rozbít.

Druhy dětských lahviček

… různých barev a motivů.

Tvar savičky pro děti

Existují dva typy saviček – anatomická a fyziologická. Anatomická savička je na spodní straně sploštělá. Do pusy zapadne jen jedním směrem a zajistí správnou polohu jazyka při sání. Fyziologická savička je ve tvaru kapky, která má vypadat jako bradavka. Ze všech stran zapadne stejně.

Ideální postup výběru lahvičky
Při hledání té správné lahvičky, zřejmě vyzkoušíte více druhů. Přechod na lahvičku nemusí být hladký, jak pro vás tak i pro miminko. Láhev se musí dobře čistit a miminku vyhovovat. Většinou maminky pořizují alespoň 4 lahvičky.

Doplňky k lahvím a savičkám:

Kojenecké láhve - MIMI Potřeby

Pořiďte si kojenecké lahvičky pro děti do své výbavičky.

Návody k pořízení do dětské výbavičky

Připravila jsem pro vás i další návody, kde naleznete zkušenosti, rady a mnoho dalšího k potřebným věcem do dětské výbavičky.

Jak vybrat dudlík

Jak vybrat dětskou plenu

Jak vybrat dětskou chůvičku

Jak vybrat dětskou postýlku

Jak vybrat dětský kočárek

Jak vybrat prací prášek

Jak vyrobit plenkový dort

Jak vybrat jídelní židličku