Search

Návod jak vybrat dětskou postýlku

Dětské postýlky jsou místem, kde naše dítě odpočívá a má svůj prostor a klid. Volte správně a vyberte podle návodu tu pravou postýlku pro vaše děťátko. Zprvu můžete pomyslet na multifunkční kolébku a poté přejít na postýlku.

Postýlky pro děti - MIMI Potřeby

Bezpečná konstrukce dětských postýlek

Co se týče konstrukce, tak většina postýlek je poměrně jednoduché výrobky, která zajistí bezpečnost dítěte, ale bohužel ne všechny! Nejčastějším nebezpečím bývají velké mezery a otvory mezi příčkami, ve kterých mohou uvíznou nejen prstíčky, ale nožičky či hlavičky dětí. Čtěte pořádně návody a označení!

Správná norma od výrobce

Postýlky musí být řádně označeny normou EN 716-1: 2013. Evropskou normou výrobce deklaruje, že postýlka vyhovuje bezpečným požadavkům. Ke každé postýlce musí být uveden český návod. Doporučuji nastudovat všem, i když návody nečtete, jedná se o Postýlky musí být řádně označeny normou EN 716-1: 2013. Evropskou normou výrobce deklaruje, že postýlka vyhovuje bezpečným požadavkům. Ke každé postýlce musí být uveden český návod. Doporučuji nastudovat všem, i když návody nečtete, jedná se o zdraví našeho dítěte!

Co by měl návod obsahovat za upozornění?

…dítě by postýlku nemělo používat, pokud z ní dokáže už samo vylézt.

Montáž dětských postýlek

Některé levnější postýlky jsou předdefinované k jednomu sestavení a následně už nelze rozebírat. Ideální variantou je pořídit lepší verzi, která je vybavena předvrtanými dírkami na otvory a čepy. Postýlka se montáží a demontáží neničí a poté ji můžeme klidně prodat.

Postýlky pro děti - MIMI Potřeby

Nejčastější rozměry:

Na prodejním trhu naleznete nejvíce postýlky 90 x 140 cm (900 mm x 1400 mm) pro dítě do 6 měsíců života. S růstem dítěte se už jen posouvá nastavení roštu, tak aby jsme se k dítěti mohli dobře nahnout, neboleli nás záda a především miminko samo nemohlo vylézt.

Vzdálenost mezi tyčkami musí být mezi 45 – 65 mm a okraj mezi bočnicemi a postýlkou maximálně 25 mm. Pokud tomu tak není, jde o bezpečnost dítěte.

Příslušenství dětských kočárků

Postýlky s úložným prostorem - MIMI Potřeby
Doporučení k používání
Rozhodnutí je jen na vás

Na trhu naleznete spousty druhů a typů dětských postýlek. Čtěte pozorně příbalové letáky, vycházejte ze zkušeností a recenzí výrobců a ostatních maminek.

Buďte připravené a pořiďte si dětskou postýlku do své výbavičky na spaní.

Návody k pořízení do dětské výbavičky

Připravila jsem pro vás i další návody, kde naleznete zkušenosti, rady a mnoho dalšího k potřebným věcem do dětské výbavičky.

Velikosti dětského oblečení

Jak vybrat šátek pro miminko

Rozdělení dětského vývoje

Jak vybrat spací pytel

Jak vybrat kojeneckou láhev

Co s sebou do porodnice

Velikosti dětských ponožek

Jak vybrat dětskou matraci