Search

Odpadkové koše na dětské pleny

Často slýchávám, že maminkám nesmrdí pokakané plínky po přebalování, ale to je jen začátek. Až přejdete z mléčných kašiček a začnete malému dávat pevnější stravu jako první zeleninu tak už budete mluvit jinak. Budete doma cítit zápach ze špinavých plínek, a přitom budou dobře schované (např. v igelitové tašce u běžné popelnice). Nikoho z nás nebaví chodit s každou plínkou do popelnice, z tohoto důvodu existují speciální typy odpadkových košů na použité plínky.

Odpadkové koše na pleny - MIMI Potřeby

Stop zápachu

Bez častého běhání

Uzavření bakterií

Typy odpadkových košů na použité pleny:

Vlastní zkušenost a rady:

Chtěla jsem ušetřit peníze a tak jsem špinavé plenky dávala k odpadkovému koši do igelitové tašky a řádně zavřela. Bohužel ten zápach se linul přes tašku a doma se to nedalo vydržet v malém bytě. Z cenového hlediska jsem vyzkoušela korbelové koše KORBELL a začala využívat klasické odpadkové pytle do nich. Od té doby nebylo doma cítit zápachu, ale malý potom do toho koše chtěl lézt, naštěstí pro něj je nedobytný jak prodejní automat.

Korbell koše na špinavé plenky

Jedná se o KORBELL koše na použité dětské plenky. Koše téměř fungují jako běžné odpaďáky v domácnosti, ale špinavé plenky vhodíte do uzavřeného pytle, který se Vám otevře při vhazování a následně zase uzavře, aby udržel zápach a bakterie uvnitř koše. Tyto koše jsou vhodné jak pro jednorázové plenky, tak i pro látkové plenky. Jen nesmíte si ty látkové potom jít vyhodit, funguje to jako uzavřená nádoba, kterou otevřete až půjdete prát. Jen pozor ať nevyperete i snappi sponky. Tyto odpadkové koše pojmou 30 plínek a můžete v nich používat běžné pytle. K popelnici stačí jít po pár dnech, kdy je koš plný a jdete s plně napěchovaným pytlem.

Kazetové koše na použité plenky

Jedná se o kazetové odpadkové koše od firmy Tommee Tippeee Sangenic, kde se každá nově vhozená plínka zabalí do igelitové sáčku a utěsní se natolik, že už nic neprojde ven. Stop zápachu doslova a do písmene. Do košů je potřeba doplňovat náhradní kazety. Tyto koše jsou vhodné pouze pro jednorázové plínky. Vyhodit plínky do popelnice stačí, až budeme mít všech 30 plínek a kazetový zásobník bude prázdný, půjdeme s plínkami ve tvaru housenky.

Plížící se miminka - MIMI Potřeby

Pro jaký se tedy rozhodnout?

Uvědomte si, že je to investice na 30 měsíců, jelikož dítě průměrně plínky nosí do svých 2,5 let. Následně můžete koš využít jako úložiště na dětské věciKorbelové koše jsou levnější investicí a zápach je odbourán téměř doslova, jen je cítit, když vhazujete další špinavou plenku. Kazetový koš je dražší investice od korbelového koše 3x, ale zápach je kompletně pryč. Zároveň některé koše jdou připnout i na přebalovací pulty či komody.

Pokud Vám, ale koš přijde jako zbytečná investice, nestěžujte si potom na zápach.

Buďte připravené a pořiďte si odpadkový koš do své výbavičky.