Search

Mléčné příkrmové kaše pro kojence

Přijde čas, kdy dítěti přestane stačit pouze kojenecké mléko a bude zapotřebí ho dokrmovat, jelikož samo nebude mít pocit sytosti. Záleží na inviduálních případech, kdy k této situaci může dojít, ale většinou se vždy jedná o kojenecký věk a občas až o batolecí. Záleží i na zdravotním stavu maminky i dítěte. Vždy, ale na obalu výrobku najdete od jakého ukončeného měsíce se používají. Z přechodu na příkrmové kaše doporučuji mít po ruce vlhčené ubrousky na rychlé otření znečištěného oblečení“ a látkovou plínku pro utírání tvářiček.“

Mléčné příkrmové kaše - MIMI Potřeby

Snadná a rychlá příprava příkrmů

Pocit sytosti

Lehce stravitelné mléčné kaše

Začátek s kašičkami

V začátcích, kdy přecházíte z kojeneckého mléka, tak by jste měli kojenci dát neochucenou mléčnou rýžičku. Je to hlavně pro to, aby si dítě zvyklo na pevnější stravu a případně jste zjistili, zda nemá nějakou alergii nebo to nesedne na trávení a dítě se pokáká. Může se tomu tak stát na nevhodném místě, kde je v okolí hodně bacilů a nečistot a bude potřeba použít papírovou podložku a přebalovací kosmetiku. Pokud nemáte moc zkušeností, tak nejlepší variantou je tuto změnu konzultovat to s lékařem. Po odzkoušení neochucených kašiček, už poté můžete přejít na ovocné kaše, které v sobě obsahují kousky ovoce, které do té doby dítě neznalo.

Vlastní zkušenost a rady:

Zprvu jsem zkusila dát synovi jáhlovou kaši, po které probrečel celou noc z bolesti bříška. Následně jsem vyzkoušela pohankovou kaši, která mi celá skončila na nově namalované kuchyňské stěně. Poté jsem už jen začala používat mléčné kaše od Nestlé, ale jako maminka jsem se bála, aby syn nemusel dlouho čekat na jídlo. Postupem času jsem si to zorganizovala a začala malému připravovat domácí kaše, ale občas to proložím i instantní rýžovou kaší. Vždy je vhodné kombinovat více prvků výživy, které nabízí prodejní obchody a ani nám by nechutnalo jíst stále to stejné.

Druhy mléčných kaší:

…k dostání v prodejnách jsou ještě i další příchutě, ale liší se doba, kdy se smí podávat.

Správné dávkování příkrmů

Na každém balení je napsané ideální dávkování příkrmů. Není to tam napsané jen tak, ale v tomto věku můžete dát dítěti do života možnost zdravého stravování a vytvoření návyků. Velké porce mohou vést k obezitě a malé k pláči z hladu. Je možné, že namíchanou porci nebude chtít celou, tak to hlavně do něj necpěte pod tlakem nebo mu můžete vytvořit odpor k jídlu a budete muset rychleji přebalovat jednorázovou plínku.

Holčička přemýšlí - MIMI Potřeby

Nejpoužívanější značky: 

Buďte připravené a pořiďte si mléčné kašičky do své výbavičky pro dítě.