Search

Látkové pleny pro přebalování děti

Každý z nás byl miminko a nedokázal udržet potřebu na povel. Ono to prostě nejde, a tak i nám naši rodiče dávali plenky a to především látkové plínky. Doba byla špatná a častokrát jsem slýchala od rodičů, jak byli v jednom kole při péči o mě. Bohudík doba pokročila a díky technologickému posunu, už existují kvalitní látkovkyPřebalování novodobých látkovek je prostě paráda, jediné co Vám může zhrozit je velké množství typů. Ráda Vám níže řeknu více o ekologickém přebalování a šetření matky přírody.

Látkové pleny - MIMI Potřeby

Ekologické

Pratelné plenky

Ekonomické

Typy dětského látkování

Zřejmě si připadáte hodně zmatená, nebojte se nejste jediná, každou z nás to jednou potkalo. Pokusím se Vám v tom udělat pořádek. Existují části či komplety pratelných látkovek:

  • savá část plenek: Jedná se o klasickou bílou plenku neboli čtvercovku, což je kalhotová plena pro děti (patentky). Běžně se používá jedna čtvercovka, ale pokud nemáte extra savé tak dvě. Ideální je sepínat je snappi sponkami a mít dle savosti alespoň 24 kusů látkovek.
  • separační část: Jedná se vkládací plenku (jednorázovou nebo látkovou), která Vám usnadní manipulaci s hovínky. Nevyplatí se používat u kojenců, ale až od 5 kg hmotnosti dítěte. Počet záleží na typu vkládacích plenek.
  • nepromokavá část: Svrchní část plenek (PUL), která se nasazuje přes plenku nebo se do nich vloží.

Vlastní zkušenost a rady:

Pro maminky s prvním dítětem je nejjednodušším typem látkování používat kapsové pleny AIO. Což v překladu znamená “Vše v jednom”. Kapsovka je tvořená vnitřní a vnější stranou. Vnitřní strana je z rychle schnoucího polyesteru, který odvádí vlhkost od pokožky a má vysokou absorpční schopnost. Vnější strana je z laminátového polyuretanu (PUL), který je z voděodolného materiálu a je extra prodyšný. Jedná se o extra savou vkládací plenku, kterou vložíte do kapsové plenky. Na noc, ale není vhodná, tak využijte jednorázovou plenku. Doporučuji mít v zásobě kapsovek 24 kusů, není ideální pak běhat do prodejny a shánět na poslední chvíli.

Mezi nejznámější značky látkových plenek patří:

k dostání v prodejnách jsou balení o různém počtu kusů s jinou váhovou kategorií a jiné cenové hladině. A to především z hlediska kolik toho absorbuje jádro.

Praní látkových plenek

Po sundání látkové pleny z dítěte je zapotřebí odstranit hovínko. Počáteční kojenecká spláchnete sprchou, ale tuhá už je potřeba vyklepnou do záchodu a pokud používáte jednorázové separační pleny tak i s ní. Zbytek uzavřete v kyblíku či koši s víkem. Při běžném používání Vám postačí vyprat za 2-3 dny. V pračce používáme máchání až po půl roce, do té doby není třeba a pereme na 60 stupňů s dětským práškem a bez aviváže, která snižuje savost jádra. Následně usušíme v sušičce či na šňůře (záleží na typu pleny).

Typy látkových plenek:

Praní látkových plenek

Hlavní využití je jasné, ale já jako maminka i ostatní využíváme látkovky i k dalším věcem a to díky jejich nejběžnějším rozměrům 70×70 cm. Pod hlavičku miminka při přebalovánído postýlky či při relaxování venku v přírodě. I při příkrmech nám může být užitečná a to k utírání či při odříhnutí. Jsou prostě multifunkční.

Praní látkových plen - MIMI Potřeby

Buďte připravené a pořiďte si látkové plenky do své přebalovací výbavičky.