Search

Návod jak vybrat dětský kočárek

Pořízení dětského kočárku je velký a náročný krok, nejen z očekávání příchodu potomka, ale z hlediska financí. Téměř každá maminka chce pro své dítě, ten nejlepší kočárek na prodejním trhu. Z hlediska bezpečnosti, využití a příjemnosti pro miminko. Přípravila jsem pro vás seznam se zkušenostmi, na které části kočárku se zaměřit.

Golfové kočárky pro děti - MIMI Potřeby

Druhy dětských kočárků

… k prodeji jsou nabídnuty i kočárky, které je možno potáhnout jinou barvou látky. Tak aby byl vhodný pro kluka či holčičku. Pokud váháte, podívejte se na návod.

Hluboké kočárky pro novorozence a kojence

Pro nejmenší děti, novorozence a kojence, jsou určeny hluboké kočárky. Hluboké kočárky jsou ve tvaru postýlky, neboli korby a korbičky. Miminko leží ve vodorovné poloze jako v postýlce, která je důležitá pro zdravý vývoj dítěte. Od 6 měsíce dítěte, kdy už dítě může sedět přejdete na sportovní kočárek.

Golfové hole neboli golfky

Pro větší děti, které dokážou sedět nebo popojít, je ideální variantou golfové hole. Jsou lehké, skladné a snadno přenositelné. Pokud se dítě rozhodne jít samo, tak kočárek složíte a můžete ho nést.

Golfové kočárky pro děti - MIMI Potřeby

Kombinované kočárky

Cestovní systémy nebo jinak nazývané trojkombinace. Tyto kombinované kočárky v sobě ukrývají hluboké kočárky, golfky a ještě jsou použítelné pro snadný transport dítěte v autosedačce. Mají skládací podvozek, na kterou se upevňuje hluboká korbička, sportovní sedačka či autosedačka.

Ideální řešení, díky kterému vám postačí pouze tento kočárek pro období dítěte. Na trhu se nabízí jako celek nebo po částech, kočárky se většinou pohybují nad 10.000 Kč.

Na co se zaměřit při výběru kočárku?

Každá maminka je jiné výšky, tedy kočárek by měl mít nastavitelnou výšku madla, aby se s ním lépe manévrovalo a měly jste správné držení těla. Dále bych se zaměřila na odpružení kol, podle referencí a zkušeností ostatních maminek je skvělá věc odpružení zadních i předních kol pro klidnější a pohodlnější jízdu.

Tři nebo čtyři kola?

Volba podvozku kočárku, kdy může být tříkolový, čtyřkolový, se zdvojenými nebo jednoduchými koly. Tyto typy jsou určené ke stabilitě kočárku. Záleží k jakému účelu budete používat, ale vcelku jde spíše o design.

Doufám, že jsem vám svými radami a zkušenostmi mých i ostatních maminek pomohla v preferenci kočárku pro dítě. Pořiďte si kočárek do své výbavičky.

Mohlo by vás dále zajímat

Připravila jsem pro vás i další návody, kde naleznete zkušenosti, rady a mnoho dalšího k potřebným věcem do dětské výbavičky.

Jak vybrat dětskou plenu

Jak vybrat dětskou chůvičku

Jak vybrat dětskou postýlku

Zákon o dětských autosedačkách

Jak vybrat prací prášek

Jak vyrobit plenkový dort

Jak vybrat jídelní židličku

Jak uspat miminko