Návod jak vybrat kojenecké body

Dáváte dohromady výbavičku pro miminko? Jistě víte, že do první výbavičky patří kojenecké oblečení, jako jsou dětská body, dupačky, ponožky a mnoho dalších. U oblečení rozhoduje střih, velikost a materiál. Jak tedy zvolit to správné? Pokud si nevíte rady s výběrem, inspirujte se v mém článku.
Návod jak vybrat body pro dítě | MIMI Potřeby

 Kvalitní materiály bodyček 

Pro kojence je ideálním materiálem bavlněné nebo lněné oblečení. Proč? Jelikož nezpůsobuje žádné podráždění ani citlivé pokožce dítěte. Prodyšný a savý materiál. Lehce se udržují, díky pracím prostředkům při praní.

 Váha dětských body 

Dítě spí v body | MIMI Potřeby
Čím je těžší dětské oblečení, neboli má silnější látku, tím pádem je pak vhodnější na chladnější měsíce roku. Naopak lehčí oblečení značí, že oblečení je vhodné na letní měsíce. Vždy se dívejte na cedulky, z čeho jsou bodyčka ušita.

 Střih dětského oblečení 

Co se týče střihu u dětského oblečení, nikdy není univerzální. Na výběr je z více variant. Co by měl střih splňovat? Miminko by se v něm mělo cítit dobře a mělo by být snadné přebalovat plínky. Ideální variantou tedy je kojenecké oblečení, které se lehce rozepne. Bodyčka by měla mít ve spodní části knoflíky, suchý zip či patentky.

 Druhy dětských body 

 Body různých velikostí a barev 

Myslíte si, že body jsou vždy bílá, případně jednobarevná? Kdepak bodyčka pro kluky nebo holky naleznete v různých barvách, kombinacích a motivech. Například i legrační potisky, které označují nejlepší maminka či tatínek na světe. Na prodejním trhu je opravdu vše.

bodyspotiskem-728x90px-adwords-cz.jpg

 Jakou vybírat velikost? 

Správně padnoucí velikost, je ta nejdůležitější! Správné dětské body, nesmí být těsné ani příliš volné, tak akorát volné na plínku. Kojenecká body mají většinou praktická číslování velikostí, která vychází z velikosti novorozence..

 Do začátku pomohou tyto velikosti 

Věk dítěte (v měsících)Výška dítěte (v cm)Velikost
malé, předčasně narozenédo 5050
novorozenec51 – 5656
0 – 357 – 6262
3 – 663 – 6868
6 – 969 – 7474
9 – 1275 – 8080
12 – 1881 – 8686
18 – 2487 – 9292
Oblečení pro miminka | MIMI Potřeby
468x128px-wildbear-cz.jpg
 Cena dětského bodyčka? 

Neřešte příliš cenu, ale spíše materiál, který je nejdůležitější! Kvalitní bodyčka vydrží déle a více vyprání, než nějaké obyčejné kousky.

Neváhejte a pořiďte dětská bodyčka do své výbavičky pro miminko.

 Mohlo by vás dále zajímat 

Připravila jsem pro vás i další návody, kde naleznete zkušenosti, rady a mnoho dalšího k potřebným věcem do dětské výbavičky.
———–

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.