Search

Návod jak zařídit pokojíček pro miminko

Ač si můžete říkat, že miminko chcete mít vždy u sebe. Není tomu tak vždy, že každý chce mít miminko u sebe. Dříve nebo později stejně miminko odnesete do svého pokojíčku, pokud k tomu máte prostory.

Jak zařídit dětský pokojíček - MIMI Potřeby

Co by v dětském pokojíčku nemělo chybět?

Cílem by mělo být vybírat zdravotně nezávadný nábytek i ostatní doplňky. Tedy materiály, které nejsou vyrobeny z chemických látek, např. se jedná o vlákna, barviva nebo podkladové materiály. Nejedna maminka by vám mohla říct negativní zkušenosti a recenze na nějaké zařízení.

… pokud máte pocit, že se jedná o velký výdaj. Podívejte se po bazarech, kde jsou cenově dostupné věci a stále vypadají jako nové. Perfektně oživí váš pokoj.

Veselé barvy oživí dětský pokojíček

Hlavni je, aby se miminko cítilo dobře ve svém bydlení. Zařízení by mělo být praktické a veselé. Případně můžete oživit barvami jako jsou zelená, modrá pro kluky, žlutá a oranžová pro holčičky. Červená se nedoporučuje, jelikož působí agresivně.

V případě, že budete malovat pokoj či nábytek, pečlivě prozkoumejte složení, aby měli co nejméně chemických látek v sobě.

Barvy na spaní

Na spaní jsou nejvhodnější chladné barvy, jako je světle modrá nebo klasická bílá. Pohled na chladné odstíny lidi uklidňuje.

Přizpůsobte těmto barvám dětská pyžama a povlečení.

Hračka nad postýlku

K postýlce nebo kolébce doporučuji pořídit dětský kolotoč, který zaujme pozornost miminka a usne. V případě, že nebude nic mít nad postýlkou, bude se chtít vydat mimo postýlku.

Mohlo by vás dále zajímat

Připravila jsem pro vás i další návody, kde naleznete zkušenosti, rady a mnoho dalšího k potřebným věcem do dětské výbavičky.

Jak vybrat dětskou výživu

Velikosti dětského oblečení

Jak vybrat šátek pro miminko

Rozdělení dětského vývoje

Jak vybrat dětské body

Jak vybrat kojeneckou láhev

Co s sebou do porodnice

Velikosti dětských ponožek