Search

Informace pro budoucí tatínky

Obavy, strach a pochybnosti z budoucnosti, to jsou přirozené pocity budoucích tatínků. Tatínku, porod je běžná věc, ale můžeš si myslet, že vstupuješ do neznáma. Z tohoto důvodu tatínku jsem pro tebe níže připravila informace.

Důležité informace pro tatínky - MIMI Potřeby

Důležitá fakta pro vaše vědění

Plánujete s partnerkou rodinu? Pokud nejste člověk, který dává emoce příliš najevo, připravte se na tuto variantu, jak zareagujete ať z vás štěstí srší! Partnerka očekává, že se těšíte s ní! Těhotenství trvá 40 týdnů a rozděluje se na tři trimestry. Každý trimestr má specifické období, ve kterém vás čekají vyšetření a případně i předporodní kurz

Nebuďte vlezlý, ale pokud vás partnerka požádá o doprovod na nějaké vyšetření, tak běžte. Buďte oporou své ženy v těhotenství. V rámci těhotesntví, se tělo ženy začne měnit, jelikož v ní roste nový život! Buďte ohleduplní a její změny nekritizujte, ale vnímejte je jako, že žena vám porodí vaše dítě. Po porodu se většinou vše vrátí do normálu. Ženě se vlivem těhotenských hormonů může velmi snadno měnit nálada a celkové rozpoložení. Potkat ji může také řada nepříjemných problémů jako například zvracení, dušnost, omdlévání, zácpa, bolesti zad a kloubů, nespavost či nevolnosti. Naslouchejte své partnerce. Počítejte, že budete muset více přiložit ruku k dílu. 

Bude potřeba:

… Ženy občas výběr raději konzultují výhradně s maminkou a kamarádkami.

Žena si zjistí informace o porodu, ale očekávejte, že bude mít i případně strach. Podpořte jí. Buďte aktivní a zjistěte si informace sami, a případně i absolvujte předporodní kurz. 

Sex? Citlivé téma, ale pokud vývoj plodu je v pořádku, není třeba se mu vyhýbat. Dítě je v děloze chráněné. Bývá normální, že se partnerce zcela může změnit chuť. Některá je vzrušivější více, jiná vůbec. 

Věci, které své partnerce určitě neříkejte!

Další články co by vás mohly zajímat

Účinky kyseliny listové B9

Těhotenské nevolnosti

Průvodce těhotenstvím pro tatínky

Potraviny co nekonzumovat v těhotenství

Co se děje s miminkem po porodu?

Přibírání v těhotenství

Kdy mám jet do porodnice?

Těhotenská kalkulačka

Výživa před i v těhotenství

Seznam vyšetření v těhotenství

Bezpečná domácnost pro miminko

Co čeká maminku po porodu?