Search

Kdy mám jet do porodnice?

Jak poznat začátek porodu? Může to být obtížné, zejména pokud rodíte poprvé. Pokusím se Vám to usnadnit a sepsala jsem scénáře a možné příznaky. Buďte připravená!

Kdy mám jet do porodnice - MIMI Potřeby

Co předchází porodu?

Před plánovaným termínem porodu, spíše samotném porodu, jelikož termín se né vždy shoduje a je orientační. V rámci vašeho těla proběhne několik změn. Dojde k uvolnění hlenové zátky, která uzavírá děložní hrdlo. Poznáte to dle hustého výtoku, který se může objevit už několik dní předtím. 

Praskne vám voda, zní to děsivě, ale jedná se o zcela běžný průběh před porodem. Dojde k protržení obalu s plodovou vodou, která obklopuje miminko. Přijdou poslíčky (kontrakce). Většina žen pociťuje kontrakce v průběhu 3. semestru (stahy v podbříšku – cca asi 30 s trvající). Nejedná se o porod, ale procvičování dělohy na den D. Pokud jsou kontrakce silnější než obvykle, zřejmě se signalizuje začínající porod.

Na co si dát pozor - případně vyhledejte lékaře

Běžný průběh porodu

Termín se blíží a může to být každým dnes. V této situaci už se kontrakce objevují ve větší míře a v pravidelném intervalu. Poslíčci většinou ustanou, když se začnete pohybovat. Porodní kontrakce jsou jasným příznakem porodu. Od poslíčků se liší tím, že postupně zesilují. Postupně budou přicházet v pravidelném intervalu 30 – 65 sekund. Následně se zkrátí až na 5 minut. Pokud rodíte poprvé, většinou přijdete do porodnice dříve, než porod začne. Většinou vás pošlou domů a přijdete příště, to je trénink!

Co čeká miminko těsně po porodu a co maminku?

Kdy si Vás ponechají v porodnici?

S miminkem po porodu - MIMI Potřeby
Další články co by vás mohly zajímat

Účinky kyseliny listové B9

Těhotenské nevolnosti

Průvodce těhotenstvím pro tatínky

Potraviny co nekonzumovat v těhotenství

Co se děje s miminkem po porodu?

Přibírání v těhotenství

Informace pro budoucí tatínky

Těhotenská kalkulačka

Výživa před i v těhotenství

Seznam vyšetření v těhotenství

Bezpečná domácnost pro miminko

Co čeká maminku po porodu?