Search

Tipy co pořídit za hračky novorozencům

Při nákupu výbavy pro miminko vybíráme jen to nejlepší, aby mu svět byl příjemnější. Mimo klasické věci jako oblečení, kočárku, výživy nebo postýlky, ještě pokoukáváte po nějaké té hračce na uklidněnou. Někdy se může stát, že se moc rozvášníte a nakoupíte až příliš věcí. Nakupujte s rozmyslem a ušetřete svojí peněženku, jelikož se spoustou věcí si nebude ani hrát a postačí pár věcí. Nezapomeňte, že vaši přátelé a rodina taky něco pořídí.

Hračky pro novorozence - MIMI Potřeby

Hračky pro miminka

Novorozenec těsně po porodu žádné hračky nepotřebuje, jelikož většinu času prospí. Zároveň nedokáže zaostřit smysl, neovládá nožičky ani ručičky. K radosti mu stačí ocucávat sevřenou pěst. Několik týdnů bude trvat, než ho začne zajímat okolní svět.

Většina dobrých přátel a rodiny, kteří přijdou na mimčo poprvé kouknout, tak donesou nějakou hračku, oblečení … Ti zkušenější se zeptají, co vám chybí a bude se hodit. Ti méně zkušenější přinesou něco, co možná ani nikdy nevyužijete.

Malé dítě nejvíce ocení kousátka, chrastítka, dřevěné hračky pro miminka, hrazdičky a hrací deky. Jednotlivé věci se dají dobře držet v ručičce, čímž trénují úchopy. Tyto hračky jsou lehké, bezpečnostní, lehce omyvatelné a dokáží pomoc s prořezáním prvních zoubků. První měsíce života miminko poznává a všechno strká do pusy, hračky by měly být dřevěné nebo plastové ideálně jen.

Klasický plyšák není ideální

Plyšáci vypadají krásně, ale nejsou vhodní pro malé děti. Z hlediska bezpečnosti se lehce zašpiní, obsahují nebezpečné a lehce utržitelné části (např. oči) … Lepší volbou je muchláček/usínaček, což je vlastně malá dečka ve tvaru zvířátka o velikosti ubrousku s ozdobami. Dají se svírat, ocucávat a lehce se s ním usíná. Usínačka pořádně hlídejte, jelikož si k nemu může dítě udělat citovou vazbu.

Pohybový trénink na hrací podložce

Skvělou věcí jsou podložky s hrazdičkou pro vývoj dítěte nezbytné. Trénují otáčení, plazení na pevné podlaze. Dítě se snaží dosáhnout na hračky na hrazdičce a tím se protahuje a zabavuje. Ideální je vybírat větší podložku, pro budoucí koulení mimča. Vybírejte kvalitní materiály, které se lehce ošetřují. Podložka může být kámoš, na kterém se překulí na bříško!

Hračky pro novorozence - MIMI Potřeby