Search

Odpočinek po porodu

Odpočinek po porodu, někdy zmiňována jako rekonvalescence. Svůj den D máte za sebou, a nyní se můžete plně věnovat tématu maminka! Prvních šest týdnů (šestinedělí) se budete zotavovat po porodu. Budete se sžívat s rolí maminky a zotavovat se po emocionální a fyzické stránce.

Odpočinek po porodu - MIMI Potřeby

Emocionální změny ženy

Novorozenec je vaším zdrojem radosti. Velmi často se budete cítit smutná a bez energie, nemějte strach je to běžné. Tyto změny jsou způsobeny hormonálními změnami – nejdůležitější je podpora partnera, rodiny a přátel. Zda-li to bude až k nevydržení obraťte se na svého lékaře.

Emociální změny - MIMI Potřeby

Postupné fyzické léčení

Pro získání původní kondice je ideální začít již v porodnici, pokud nejste po císařském řezu. Začněte s Kegelovými cviky. Stáhněte svaly kolem močové trubice, jako byste chtěla zastavit proud moči. Mohou ze začátku zdát obtížné, ale pokud vydržíte, časem se zdokonalíte.

Návrat do kondice před těhotenstvím může trvat i 9 měsíců. začněte postupně s protahováním, chůzí, plaváním a jízdou na rotopedu. některá fitness centra nabízí cvičení pro matky.

Dbejte o sebe

Správným stravováním můžete přispět k psychickému a fyzickému zotavení. Ze začátku si nedávejte drastické diety, jelikož to může ublížit mimču co kojíte. Pokračujte ve stravování z těhotenství. Kvalitní strava dodává potřebnou energii. Zapojte partnera či rodinu a méně důležité práce předejte jim a věnujte se miminku. 

Co si vzít do porodnice - MIIMI Potřeby